Thread Contributor: BruhPoradnik: oddawanie strzałów z AK , M4

Napisany przez Bruh

#1
Jeśli o mnie chodzi , to strzelanie z tych broni nie stwarza problemu , pod warunkiem że kontrolujesz rozrzut. Z moich obserwacji najlepszym sposobem jest tak zwany "one tap". Jest po części przydatny , ale i irytujący , bo powszechny.

Głównym założeniem tej metody jest wychylenie się modelem tak , by zobaczyć model przeciwnika i jak najszybciej wcelować się w jego aimspot na głowie (czyli po prostu w głowę) po czym (w razie nieudanej próby ) wycofać się i próbować do skutku. Ta metoda zapewnia Ci bardzo dużą ruchliwość , przez co jesteś trudniejszy do trafienia. Nie zapewni Ci jednak ochrony przed HE , FB , jeśli wychylisz się z linii w złym momencie. Postaraj się nie tylko widzieć , ale i słyszeć , bo dźwięki w grze są tak doprecyzowane , że jesteś w stanie usłyszeć odgłos spadającego FB (ma bardzo charakterystyczny , metaliczny dźwięk , HE zaś nieco mniej ) Metoda dla doświadczonych w niej graczy zapewnia 100% celność i efektywność (nie mylić z cheatamiOkrzyk )

Druga metoda (już nieco mniej skuteczna) to follow aim (nazwy wymyślam sam). Polega na "podążaniu" celownikiem za wycofującym się przeciwnikiem i celowanie w punkt gdzie najprawdopodobniej wyjdzie na linię. Jeśli Twoje przypuszczenia są słuszne , to przeciwnik powinien nadziać się na sporą ilość kul , tracąc sporo HP , a ty możesz dobić go HE.

Przydatna uwaga: Zwróć uwagę na inne linie , jeśli przez 5-7s przeciwnik nie wychodzi na linię. Uchroni cię to przed oflankowaniem (ostrzałem z flanki/ostrzałem z boku/tyłu itp)

Kolejna , pospolita metoda , to tzw. skan. Najprościej tłumacząc , jeśli masz pewność że przeciwnik kryje się za osłoną , która jest niedaleko Ciebie , strzelaj w nią. Nie dość że zadasz obrażenia , to spowolnisz model postaci przeciwnika , tym samym skazując go na śmierć


Full auto? Zna to każdy , ale wytłumaczę. Kiedy natkniesz się na przeciwnika (w biegu) zacznij strzelać , nie zastanawiaj się czy trafisz , czy nie. Im więcej wystrzelonych pocisków , tym większe szanse na zabicie , a jeśli nie , to na wykończenie. Metoda nie zapewnia dużej celności , ale jest w miarę skuteczna.

To wszystko tyczy się zarówno AK , jak i M4. Ale mała ciekawostka dla graczy lubiących grać w CT

Otóż M4 , przy wcelowaniu w brzuch , a potem strzelaniu ciągłym , rozrzuca lufę tak , iż przy 12-13 pocisku (nie jestem pewny) masz idealny moment na trafienie w głowę.
Ja tak strzelam najczęściej i dla mnie jest ona dosyć skuteczna , jednakże nie obędzie się przy tym bez ran. Możesz dostać od 30-40 (od amatora) do nawet 80 (bądź InstaKill) od gracza zawodowego.

To tyle z mojej strony , dajcie + jeśli się podoba. Zachęca mnie to do działania , a wam daje pewność , że poradniki okażą się przydatne Uśmieszek

Edit (przy metodzie m4) : Korzystaj z tłumika
#2
Edit2: Zwróć uwagę na inne linie , jeśli przez 5-7s przeciwnik nie wychodzi na linię , którą obserwujesz
.
#3
TEMAT ZOSTAJE ZAMKNIĘTY
JEŻELI SIE Z TYM NIE ZGADZASZ ZGŁOŚ TEN POST, A ADMINISTRACJA FORUM ROZPATRZY GO PONOWNIE
POZDRAWIAMY EKIPA CS-KORONA.PL
[Obrazek: 76561198178559259.png]